Hlasuje Akademie brněnského sportu

Pořadí nejlepších sportovců města Brna určuje „Akademie brněnského sportu“, která se skládá z brněnských sportovních novinářů, všech členů sportovní síně slávy a významných sportovních osobností.

Brněnští sportovní novináři

Jiří Punčochář

Jaroslav Kára

Jiří Pošvář

Robin Krutil

Čestmír Folk

Ondřej Tomek

Tomáš Lachman

Martin Kozák

Jaroslav Kříž

Petr Kubásek

Miloslav Vlašic

Zdeněk Vlach

Zdeněk Hrančík

Michal Chylík

Petr Podroužek

Antonín Zabloudil

Jan Hrabálek

David Nekvinda (Český rozhlas)

Jiří Vítek (Deník Sport)

Jan Sadílek (TV Brno 1)

Členové Sportovní síně slávy města Brna

Ivan Mrázek - mistr Evropy v basketbalu 1946
Věra Růžičková - členka vítězného družstva gymnastek na OH 1948 v Londýně
Zdeněk Růžička - dvojnásobný olympijský medailista, účastník OH 1948, 52, 56
František Vaněk - skvělý hokejista legendární Komety
Vítězslav Svozil - světový rekordman v plavání
Věra Horáková - špičková basketbalistka
Jana Novotná - wimbledonská vítězka
Jan a Jindřich Pospíšilové - dvacetinásobní mistři světa v kolové
Jiří Daler (cyklistika) - olympijský vítěz v cyklistické stíhačce (Tokyo 1964)
Matylda Šínová - Růžičková – účastnice 3 olympiád a 2x stříbrná medaile (gymnastika)
Jindřich Svoboda – autor zlatého olympijského gólu fotbalistů (OH Moskva)
Bronislav Danda – famózní hokejista slavné Komety
Jan Smolík – vítěz ZM 1964
Rudolf Potsch – skvělý hokejový reprezentant
Vladimír Nadrchal – jeden z nejlepších světových hokejových brankářů
František Konvička – světový basketbalista
Josef Panáček – olympijský vítěz ve střelbě na skeet (1976)
Jan Bobrovský – světově uznávaný basketbalista
Jaroslav Bogdálek – skvělý lyžař, olympionik z roku 1948
František Jursa – vynikající cyklista
Vladimír Pištělák – světový basketbalista
Zdeněk Konečný - basketbalový reprezentant
Josef Černý - stříbrný medailista z OH 1968 v Grenoblu
Olga Přidalová - basketbalová reprezentantka
Věra Černá - mistryně světa ve sportovní gymnastice
Karol Divín – krasobruslař, 2. místo OH 1960, mistr Evropy 1958 a 1959
Zdeněk Kepák - skvělý hokejista Komety Brno 1961-1971 (316 zápasů/125 branek)
Jiřina Machatová- Langová – absolutní mistryně republiky 1959, 10. místo MS 1967, 24 let sólistka baletního souboru ND v Brně
Hana Machatová – Bubníková – trojnásobná mistryně republiky, 3. na MS 1965, 24 let sólistka baletního souboru ND v Brně
Rostislav Václavíček – fotbalista, dlouholetý kapitán brněnského týmu, zlato na OH 1980
Karel Jarůšek - jedna z největších osobností brněnského fotbalu.  Fotbalista Zbrojovky Brno (ligový mistr 1978).
Ivan Kučírek - 3 násobný mistr světa v tandemech
František Pokorný - 5x titul mistra se Zbrojovkou, Mistrovství Evropy Budapešť (5. místo), hrát finále PMEZ s Realem Madrid
František Ševčík - skvělý hokejista brněnské Komety a reprezentace
Pavel Doležel - skvělý cyklista, celkově 2. místo v Závodě míru v roce 1965.
Richard Farda - vynikající hokejista Komety Brno, mistr světa v Praze 1972, držitel dvou stříbrných a tří bronzových medailí z MS, bronzový medailista ze ZOH v Sapporu.
Karel Kroupa - brněnský fotbalový idol 70. let, nejlepší fotbalista roku 1977, dvojnásobný nejlepší střelec domácí ligy.
Pavel Schenk - světově proslulý volejbalista, druhé místo na OH 1964 v Tokiu, třetí místo na OH 1968 v Mexiku, mistr světa z Prahy 1966
Ferdinand Duchoň – vynikající cyklistika
Jaroslav "Bagr" Konečný – házená, stříbrný z OH 1972
Jan Kozák – basketbalista, držitel čtyř stříbrných medailí z ME, dvojnásobný účastník olympijských her (1948 a 1952)
František Mašlaň – hokejista, účastník ZOH 1960 (4.místo), jedenáctinásobný mistr republiky v dresu Rudé hvězdy a ZKL Brno
Zdeněk Strnad – motokrosař, čtyřnásobný mistr republiky a dlouholetý účastník seriálu mistrovství světa
Jaromír Meixner – skvělý hokejista Komety Brno
Milan Merkl – vynikající basketbalista
Kamil Brabenec - basketbalista
Karel Vávra - cyklista
Jiří Kolouch – skvělý hokejový brankář
Lubomír Nádeníček - atlet překážkář
Michal Klasa, cyklista (60 let)
Jiří „Áda“ Pospíšil, basketbalista (63 let)
Zoltán Kováč – kulečníková legenda
Jiří Pecka – cyklista, 5. místo na OH v Tokiu
Iva Zajíčková – Stafová – cyklistka, mnohonásobná medailistka z MS
VOJTĚCH CASKA A MIROSLAV KNAPEK - veslaři, . OH MOSKVA 1980, 6. OH MONTREAL 1976
PAVEL PAZDÍREK - plavec, 2. MÍSTO NA ME V BUDAPEŠTI 1958 (200M MOTÝLEK)
RUDOLF SCHEUER – hokejista, OPORA LEGENDÁRNÍ KOMETY
Jaroslav Alexa, in memoriam, atlet
Pavla Podivínová - Davidová, basketbalistka
Jiří Škoda, cyklista
Vlastimil Havlík - basketbalista
Libor Minařík - kulturista
Svatava Vráželová, in memoriam - volejbalistka

Další významné osobnosti brněnského sportu

Jiří Nykodým – děkan Fakulty sportovních studií MU
Michal Charvát – dlouholetý děkan a nynější proděkan Fakulty sportovních studií MU
Radek Klimeš - ředitel Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka
Šárka Kašpárková - atletika
Ctibor Nezdařil - atletika
Petr Kotyza - atletika
Vojtěch Vašíček – atletika, handicapovaní sportovci
Kamil Brabenec - basketbal
Igor Kratochvíl - basebal
Miroslav Kubánek - box
Jiří Škoda - cyklistika
Ján Svorada - cyklistika
Jan Maroši - fotbal
Zoltán Kováč - kulečník
Libor Minařík - kulturistika
Ivan Rezek - krasobruslení
Jiří Černý - lyžování
Zdena Schinzelová – moderní gymnastika
Jiří Mičánek - motorismus
Josef Nalezený - plavání
Stanislav Vyzina – sportovní gymnastika
Petr Hrdlička – sportovní střelba
Tomáš Kočař - triatlon
Milan Loukota - veslování
Miroslav Čada ml. - volejbal