Síň slávy
Pavel Doležel
Skvělý cyklista, celkově 2. místo v Závodě míru v roce 1965.
Richard Farda
Vynikající hokejista Komety Brno, mistr světa v Praze 1972, držitel dvou stříbrných a tří bronzových medailí z MS, bronzový medailista ze ZOH v Sapporu.
Karel Kroupa
Brněnský fotbalový idol 70. let, nejlepší fotbalista roku 1977, dvojnásobný nejlepší střelec domácí ligy.
Václav Pantůček, in memoriam
Legendární hokejista Komety Brno, stříbrný medailista z MS 1961, držitel světového bronzu z let 1955 a 1957, sedminásobný mistr republiky v brněnském dresu.
Pavel Schenk
Světově proslulý volejbalista, druhé místo na OH 1964 v Tokiu, třetí místo na OH 1968 v Mexiku, mistr světa z Prahy 1966.
Jednotlivci
Hlasovalo celkem 60 členů Akademie brněnského sportu, což je rekordní počet !!!
Celkem je 93 členů Akademie, hlasovalo tedy 64,5% všech členů
Bodovalo celkem 44 sportovců
1. Filip Ospalý (EKOL team)
- vítěz závodu Světového poháru v Madridu, 2. místo Světový pohár Lisabon
461 bod
- 24x 1. místo
- chyběl pouze na 3 hlasovacích lístcích
2. Jana Pechanová (Kometa Brno)
- 5. na MS na 5 km
385 bodů
- 6x 1. místo
- chyběla pouze na 4 hlasovacích lístcích
3. Jana Komrsková (Sokol Brno I)
- 5. na ME v přeskoku, 7. na MS v přeskoku
286 bodů
- 1x 1. místo
- chyběla na 13 hlasovacích lístcích
4. Eva Vítečková (Gambrinus Sika Brno)
- opora týmu a reprezentace
278 bodů
- 7x 1. místo
- chyběla na 17 hlasovacích lístcích
5. Luboš Kalouda (1. FC Brno)
- vicemistr světa do 20 let, střelec tří branek
275 bodů
- 7x 1. místo
- chyběl na 22 hlasovacích lístcích
6. Hana Machová (Gambrinus Sika Brno)
- opora týmu a reprezentace
249 bodů
- 4x 1. místo
- chyběla na 20 hlasovacích lístcích
Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
7. Karel Fučík (Orientační sporty Brno)
- dvojnásobný mistr Evropy v radiovém orientačním běhu v Polsku
172 body
- 2x 1. místo
- chyběl na 28 hlasovacích lístcích
8. Petr Benda (A plus OHL ŽS)
- opora týmu
135 bodů
- 3x 1. místo
- chyběl na 37 hlasovacích lístcích
9. Kristýna Pálešová (Sokol Brno I)
- sedmá z ME ve víceboji
112 bodů
- žádné 1. místo
- chyběla na 36 hlasovacích lístcích
10. Jaroslav Rygl (Pells Brno)
- bronzová medaile z MS v orientačním závodě horských kol v Novém Městě na Moravě + stříbrný člen štafety ČR tamtéž
111 bodů
- žádné 1. místo
- chyběl na 35 hlasovacích lístcích
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
11. Karel Abrahám
- stálý účastník MS do 250 ccm
99 bodů
12. Lenka Masná (ACP Olymp)
- 6. na ME do 20 let, mistryně ČR do 20 let - 800 m
94 body
13. Iva Mendlíková (GiTy Brno)
- mistryně republiky ve víceboji
89 bodů
14. Vendula Frintová (EKOL team)
- 3. místo Světový pohár Rhodos
60 bodů
15. Martin Lejsal (1. FC Brno)
- hlavní opora 1. FC Brno
58 bodů
16. Tomáš Dlabaja (SK Žabovřesky)
- 6.místo z MS v orientačním běhu (sprint) v Ukrajině
49 bodů
17. Jana Goliášová
- 2. na ME v beachi do 23 let
45 bodů
18. Ivana Valešová - Andrea Petříčková
- 3. místo na MS v krasojízdě dvojic
44 body
19. Jan Koukal (Squash klub Slovan Brno)
- česká jednička
44 body
20. Michal Hrazdira (JMP)
- opora týmu
41 bod
Kolektivy
Bodovalo celkem 13 kolektivů
1. basketbalistky Gambrinus Brno
- mistryně ČR a čtvrtfinalistky Evropské ligy
137 bodů
- 38x 1. místo
2. volejbalistky KP Brno
- mistryně České republiky
58 bodů
- 4x 1. místo
3. triatlonisté EKOL team
- bezkonkurenční český tým posledního desetiletí
- základ české reprezentace s aspirací na čtyřnásobnou olympijskou účast
46 bodů
- 3x 1. místo
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
4. baseballisti Draci Brno
- třináctinásobní mistři ČR
30 bodů
- 5x 1. místo
5. plavci Komety Brno
- vítězové 1. plavecké ligy, nejlepší český plavecký klub
22 bodů
- 2x 1. místo
6. basketbalisté A plus OHL ŽS
- třetí v lize
18 bodů
- 2x 1. místo
7. atletky ACP Olymp
- 2. na MR družstev, vítězové 1. atletické ligy
13 bodů
- 1x 1. místo
8. fotbalisté 1. FC Brno
- 5. místo v 1. lize
12 bodů
- 4x 1. místo
Objev roku
Bodovalo celkem 8 sportovců
1. Luboš Kalouda (1. FC Brno)
- vicemistr světa do 20 let, střelec tří branek
26 bodů
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
2. - 3. Kateřina Čechová (ACP Olymp)
- 3. na MEJ 100 m
a
Adam Chromý (SK Žabovřesky)
- juniorský mistr světa v orientačním běhu v Austrálii (člen štafety)
8 bodů
4. Michal Březina
(trojnásobný juniorský mistr ČR, vítěz závodu Nebelhorn Trophy, kde porazil i Vernera)
7 bodů
5. Kristina Ludíková (Sokol Jehnice)
- juniorská mistryně Evropy ve čtyřhře, vítězka turnaje v Nové Kaledonii, který je součástí olympijské kvalifikace
4 body
Akce roku
Bodovalo 6 akcí.
1.Grand prix motorek
43 body
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Challenger plážových volejbalistů
Grand prix moderních gymnastek
Velká cena Brna v plavání
Evropský šampionát juniorských družstev v atletice
Mistrovství světa v korfbalu
Fair play
Bodovalo celkem 6 osobností.
Vlastimil Bartoš - cyklistický trenér
Bernard Kočař - letos oslavil 70 let - dlouholetý úspěšný trenér v plavání
Jan Malásek, stále aktivní šachista, 100 let
Miroslav Pospíšil - basketbalový trenér
Roman Procházka - ředitel FC Dosta Bystrc
Libor Schneider - florbalista
1.Bernard Kočař
45 bodů
Novinářská cena Lva Vašíčka
Josef Sečkář
za neúnavnou práci ve prospěch brněnské atletiky
trenér APC Olymp Brno
organizační ředitel Evropský šampionát juniorských družstev v atletice
Handicapovaní sportovci
Pavel Šibrava (SK Moravia Brno) atletika
SVĚTOVÉ HRY STOKE MANDEVILLE - ANGLIE (British Wheelchair Athletics Association International 2007)
3. místo - DISK
MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V ATLETICE VOZÍČKÁŘŮ A TĚLESNĚ POSTIŽENÝCH 2007
2. místo - DISK
2. místo - OŠTĚP
3. místo - KOULE
Josef Winkler SK ÚSP Kociánka Spastic Handicap
MS v cyklistice - kat D2 tricykly časovka 4.místo
MS v cyklistice - kat D2 tricykly silniční závod 5.místo
Martin Bartoš SK ÚSP Kociánka Spastic Handicap
MS v lukostřelbě kat RW1 družstva - 1.místo ( spolu s : David Drahonínský,Zdeněk Šebek)