Výsledky 2010
Hlasovali 64 odborníci.
Nejlepší sportovci města Brna – bodovalo celkem 37 sportovců.
1.Hana Horáková (Frisco Sika Brno)
- stříbrná medaile na Mistrovství světa v basketbalu
- kapitánka české reprezentace a nejužitečnější hráčka MS
- kapitánka basketbalistek mistrovského Frisco Sika Brno
496 bodů
26x 1. místo
Na 54 hlasovacích lístcích
2. Michal Březina (Stadion Brno)
- 4. místo na Mistrovství světa
- 10.místo na Olympijských hrách
- 4. místo na Mistrovství Evropy
341 bod
1x 1. místo
Na 52 hlasovacích lístcích
3. Karel Abraham (AMK Brno)
- vítěz Velké ceny Španělska (Moto 2)
323 body
9x 1. místo
Na 49 hlasovacích lístcích
4. Petr Hubáček (Kometa Brno)
- člen týmu mistrů světa 2010
- opora hokejové Komety
307 bodů
11x 1. místo
Na 44 hlasovacích lístcích
5. Eva Vítečková (Frisco Sika Brno)
- stříbrná medaile na Mistrovství světa v basketbalu
- opora české reprezentace na MS
- opora basketbalistek mistrovského Frisco Sika Brno
293 body
1x 1. místo
Na 42 hlasovacích lístcích
6. Filip Ospalý (EKOL TEAM)
2. místo – Mistrovství světa ½ Ironman (1,9km plavání – 90 km cyklistika – 21 km běh)
celkové vítězství v Life Time Fitness Triathlon Series Race To The Toyota Cup
289 bodů
4x 1. místo
Na 43 hlasovacích lístcích
7. Denis Špička (Dukla Brno)
- mistr Evropy v cyklistickém omniu
260 bodů
0x 1. místo
Na 31 hlasovacím lístku
8. Jiří Lipták (Kometa Brno)
- střelba trap 3. místo na Mistrovství světa
- střelba na trap 5. místo na Mistrovství Evropy
181 bod
0x 1. místo
Na 40 hlasovacích lístcích
9. Jana Pechanová (Kometa Brno)
4. místo na Mistrovství Evropy - 5 km
5. místo na Mistrovství Evropy - 10 km
139 bodů
1x 1. místo
Na 42 hlasovacích lístcích
10. Lenka Masná (APC Olymp Brno)
6. místo – Mistrovství Evropy v atletice (800m běh) - Barcelona
8. místo – Halové MS v atletice (800m běh) – Katar
130 bodů
1x 1. místo
Na 25 hlasovacích lístcích
11. Jiří Hauska (Hungkar Moravia Brno)
- mistr světa, stříbrný a bronzový 2010
- člen vítězného družstva ČR (bojové klasické kungfu)
118 bodů
12. Vendula Frintová (EKOL TEAM)
1.místo závod Světového poháru - Austrálie
112 bodů
13. Jana Šikulová (Sokol Brno I)
- 1. místo na bradlech - SP Maribor 2010, SP Ostrava 2010, SP Osijek
- 16. místo ve víceboji na ME 2010 v Birminghamu
- 19. místo na přeskoku na MS 2010 v Rotterdamu
76 bodů
14. Adam Ondra (Tesla Brno)
2. místo na Mistrovství Evropy ve sportovním lezení na obtížnost v rakouském Imstu.
55 bodů
15. Rostislav Vítek (Kometa Brna)
5. místo na Mistrovství Evropy v plavání - 25 km
50 bodů
Nejlepší sportovní kolektivy města Brna – bodovalo 11 kolektivů
1. Frisco Sika Brno
- 14. titul mistryň ČR
Basketbal
125 bodů
27x 1. místo
Na 49 hlasovacích lístcích
2. AVG Draci Brno
- 16. titul mistrů ČR v řadě , 4. místo ve skupině Evropského poháru
Baseball
63 body
10x 1. místo
Na 30 hlasovacích lístcích
3. Kometa Brno
– elitní extraligový hokejový tým
Hokej
62 body
13x 1. místo
Na 27 hlasovacích lístcích
4. Ekol team
- bezkonkurenční český tým, základ české reprezentace
Triatlon
43 body
3x 1. místo
Na 23 hlasovacích lístcích
5. KP Brno
- 2. místo v extralize
Volejbal
22 bodů
1x 1. místo
Na 15 hlasovacích lístcích
Sportovní objev roku města Brna – bodovalo 13 sportovců
1. Lukáš Kočař (18 let) – EKOL TEAM - triatlon
6. místo na Olympijských hrách mládeže v Singapuru v triatlonu
93 body
19x 1. místo
Na 42 hlasovacích lístcích
2. Tomáš Mičánek (18 let) - motorismus
- vítěz německého Poháru Porsche Super Sport Cup
- mistr ČR (se svým bratrem Jiřím) ve vytrvalostních závodech na okruzích
66 bodů
13x 1. místo
Na 32 hlasovacích lístcích
3. Alexandr Šupenič (Choupenich) (18 let) – Sokol Brno I - šerm
6. místo na Olympijských hrách mládeže v Singapuru v šermu
45 bodů
4x 1. místo
Na 25 hlasovacích lístcích
4. Pavla Vincourová (18 let) - VK KP Brno - volejbal
- hráčka extraligového družstva žen
- kapitánka družstva juniorek ČR, 3. místo na MEJ 2010 v Srbsku
43 body
5. Nikola Lebánková (17 let) – SKP Kometa Brno - krasojízda
3. místo na Mistrovství Evropy juniorů
38 bodů
Nejlepší sportovní akce města Brna – celkem bodovalo 13 akcí
1. Mistrovství světa basketbalistek - brněnská skupina
127 bodů
2. MS silničních motocyklů – Grand prix České republiky
89 bodů
3. Hokejová extraliga – všechny zápasy Komety před vyprodaným hledištěm
36 bodů
4. Velká cena Brna v plavání – 41. ročník, tradiční špičkový mezinárodní závod v plavání
20 bodů
5. Ekol Superprestige – 18. ročník mezinárodního závodu v triatlonu
19 bodů
6. GRAND PRIX BRNO 2010 v moderní gymnastice
18 bodů
7.-8.
Vokolo Priglu 2010 - premiérový ročník běhu kolem Brněnské přehrady
Mistrovství Evropy v baseballu hráčů do jednadvaceti let
17 bodů
9. Evropský pohár v baseballu (nejvyšší evropské klubové soutěže)
16 bodů
10. Brněnská laťka – 15. ročník špičkového halového závodu ve skoku do výšky
14 bodů
11. Veslařská regata juniorů – Lodní sporty Brno
7 bodů
12. Mistrovství ČR v malé kopané za účasti 47 družstev
3 body
13. Šachový festival - pořadatel VUT Brno
1 bod
Cena fair play města Brna
Tereza Vicanová (16 let)
- žákyně Sportovního gymnázia L.Daňka Brno,
- za záchranu lidského života 18.7.2010, záchrana tonoucího člověka z řeky Dyje u obce Bulhary
Novinářská cena Lva Vašíčka
Zdeněk Hrančík
Za dlouhletou novinářskou činnost a propagaci brněnského sportu
Síň slávy města Brna
Miloš Hrazdíra, in memoriam
Jaromír Meixner
Milan Merkl
Nejlepší handicapovaní sportovci
Karel Zmrzlý (SK Moravia – stolní tenis)
- 3. místo v Českém poháru ve stolním tenise vozíčkářů 2010
Michaela Philippi, 13 let (SK KONTAKT BRNO – plavání)
- Vítězka Českého poháru (ČP) v žákovské kategorii v plavání
- MČR OPEN 2010 - mistryně republiky v kat. žactvo na 100m prsa
- 2.místo v kat. žactvo na 50m volný způsob
- 2.místo v kat. žactvo na 100m volný způsob
- členka bronzové štafety 4x100m volný způsob
- Evropské hry handicapované mládeže
- 1. místo v disciplíně 100m prsa
- 2. místo v disciplíně 100m znak
- 2. místo v disciplíně 50m volný způsob
- IWAS GAMES - Světové hry Juniorů
- 2.místo v kat. žactvo v discipíně 400m volný způsob
- 3.místo v kat. žactvo v discipíně 100m prsa
- 3.místo v kat. žactvo v discipíně 50m volný způsob
Ivo Koblasa, 17 let (SK Kociánka – cyklistika)
- letos účastnil 4 závodů Evropského poháru na silnici
- získal 2x 1.místo v kategorii C3.
- Evropský pohár v Kaaest-Buttgenu na dráze ( 6.místo)
- získal titul MČR na silnici i v časovce v kategorii C3 junior