VÝSLEDKY 2011
Do Sportovní síně slávy města Brna budou uvedeni:
Basketbalista Kamil Brabenec
Basketbalista, trenér a hokejový rozhodčí Josef Fleischlinger
Cyklista Karel Vávra
Hlasovali celkem 63 členové Akademie brněnského sportu.
Nejlepší sportovci města Brna – bodovalo celkem 31 sportovců
1. Michal Březina (Stadion Brno)
4. místo na Mistrovství světa
8. místo na Mistrovství Evropy
470 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 60x
Celkem 1. místo: 16x
2. Jana Pechanová (Kometa Brno)
2. místo - Mistrovství Evropy - 5 km
3. místo - Mistrovství Evropy - 25 km
7. místo - Mistrovství světa (10 km) – vybojovala si účast na OH v Londýně
407 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 54x
Celkem 1. místo: 15x
3. Petr Hubáček (Kometa Brno)
člen bronzového týmu na MS v hokeji
největší osobnost ligového týmu Kometa Brno
366 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 52x
Celkem 1. místo: 11x
4. Karel Abraham (AMK Brno)
7. místo v závodě Moto GP (Velká cena Španělska a Velká cena Anglie)
14. místo v celkovém pořadí Moto GP 2011
278 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 50x
Celkem 1. místo: 3x
5. Vendula Frintová (EKOL TEAM)
2. místo - Mistrovství Evropy v olympijském triatlonu
210 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 40x
Celkem 1. místo: 2x
6. Hana Klapalová a Lenka Háječková (Sokol Brno I)
4. místo na Mistrovství světa v plážovém volejbale (Řím)
199 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 35x
Celkem 1. místo: 2x
7. Jakub Tomeček (Kometa Brno)
3. místo - Mistrovství Evropy ve střelbě na skeet (tímto výsledkem zajistil účast na OH v Londýně)
187 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 36x
Celkem 1. místo: 2x
8. Jiří Gach (Kometa Brno)
3. místo – Světový pohár ve střelbě na trap (tímto výsledkem zajistil účast na OH v Londýně)
6. místo – Mistrovství Evropy ve střelbě na trap
Člen družstva ve střelbě na trap – 1. místo Mistrovství Evropy a 2. místo Mistrovství světa
175 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 32x
Celkem 1. místo: 3x
9. Filip Ospalý (EKOL TEAM)
2. místo – Mistrovství Evropy ½ Ironman (1,9km plavání – 90 km cyklistika – 21 km běh)
165 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 35x
Celkem 1. místo: 2x
10. Nikola Lebánková (TJ Sokol Horní Heršpice)
3. místo v krasojízdě na Mistrovství světa v Japonsku
144 body
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 30x
Celkem 1. místo: 0
xxxxxxxxxx
11. Adam Ondra (Tesla Brno)
2. místo – Mistrovství světa v boulderingu
133 body
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 30x
Celkem 1. místo: 1x
12. Jiří Lipták (Kometa Brno)
Člen družstva ve střelbě na trap – 1. místo Mistrovství Evropy a 2. místo Mistrovství světa
109 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 18x
Celkem 1. místo: 4x
13. Martin Verner (Kometa Brno)
5. místo na Mistrovství Evropy (100m volný způsob)
104 body
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 26x
Celkem 1. místo: 0
-----
14. Alena Hanušová (Frisco Brno)
opora týmu Frisco Brno
členka národního družstva, které na ME v Polsku skončilo čtvrté a vybojovalo účast v kvalifikaci o OH v Londýně
68 bodů
15. Daniel Orálek (Moravská Slavia)
5. místo - ultramaraton SPARTATHLON, který se běží z Athén do Sparty a měří 246km (239 běžců)
55 bodů
16. Petříčková, Valešová (TJ Sokol Horní Heršpice)
3. místo v krasojízdě dvojic na Mistrovství světa v Japonsku
45 bodů
17. Petr Koukal (Sokol Jehnice)
špičkový český badmintonista, usiluje o návrat do světové elity po těžké nemoci
18. Jana Šikulová (Sokol Brno I)
3. místo na bradlech – Světový pohár kategorie A (Moskva)
19. místo na Mistrovství Evropy ve víceboji (Berlin)
42 body
19. Michal Belej (Tango Brno)
nejlepší střelec futsalové ligy a reprezentant ČR
33 body
20. Kristýna Pálešová (Sokol Brno I)
1. místo na bradlech – Světový pohár kategorie B (Maribor)
35. místo na Mistrovství Evropy ve víceboji (Berlin)
28 bodů
Nejlepší sportovní kolektivy města Brna – bodovalo celkem 13 kolektivů
1. Kometa Brno – broková střelba
špičkový světový střelecký klub
Jakub Tomeček
3. místo - Mistrovství Evropy ve střelbě na skeet (tímto výsledkem zajistil účast na OH v Londýně)
Jiří Gach a Jiří Lipták - členové družstva ve střelbě na trap – 1. místo Mistrovství Evropy a 2. místo Mistrovství světa
81 bod
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 35x
Celkem 1. místo: 21x
2. Kometa Brno - plavci
Muži a ženy Komety Brno - oba týmy 1. místo liga družstev v plavání
Nejúspěšnější plavecký klub v ČR
Jana Pechanová, Martin Verner, Květoslav Svoboda, Rostislav Vítek, Jakub Kočař atd.
67 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 32x
Celkem 1. místo: 8
3. Technika Brno – mistři ČR 2011 v baseballu (přerušili vítěznou 16-ti letou sérii Draků Brno)
66 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 29x
Celkem 1. místo: 15x
4. Ekol team - bezkonkurenční český tým, základ české reprezentace
Filip Ospalý, Vendula Frintová, Radka Vodičková, Martin Krňávek
42 body
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 22x
Celkem 1. místo: 6x
5. Frisco Sika Brno – druhé místo v basketbalové lize
38 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 22x
Celkem 1. místo: 3x
xxxxxxxxxx
6. Kometa Brno – elitní hokejový extraligový tým
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 15x
Celkem 1. místo: 6x
7. 1. NH Brno – mistři ČR v národní házené
32 body
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 8x
Celkem 1. místo: 0
8. Sokol Jehnice – mistři ČR družstev v badmintonu
11 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 7x
Celkem 1. místo: 1x
9. Tango Brno - semifinalista první futsalové ligy
9 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 6x
Celkem 1. místo: 1x
10. Dukla Brno – špičkový cyklistický klub s řadou reprezentantů
8 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 5x
Celkem 1. místo: 1x
11. KP Brno - 3. místo v extralize, čtvrtfinále ve Vyzývacím poháru
5 bodů
12. AK Olymp Brno – špičkový ženský atletický klub
11titulů MČR družstev juniorek v řadě za sebou
7.místo na Evropském šampionátu družstev a 3.místo žen v extralize
4 body
Sportovní objev roku města Brna – 15 nominovaných sportovců
1. Jakub Tomeček (20 let) Kometa Brno
3. na ME mužů v brokové střelbě skeet
88 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 39x
Celkem 1. místo: 14x
2. Nikola Lebánková (18 let) – SKP Kometa Brno
1. místo – Mistrovství Evropy juniorů
85 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 38x
Celkem 1. místo: 17x
3. Jakub Kočař (17 let) – Kometa Brno
14. místo – Mistrovství světa juniorů v plavání
Překonal několik českých rekordů a splnil „A“ limit na Mistrovství Evropy dospělých
47 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 21x
Celkem 1. místo: 11x
Xxxxxxxxxx
Dále bodovali:
Martin Heindl (JAC Brno) – výškař 220 cm
Mistr ČR a účastník ME do 19let
Eva Krchová (AK Olymp Brno)
8. na Mistrovství Evropy juniorů do 22 let v běhu na 3000 m přek.
Nikola Pařilová (JAC Brno)
mistryně ČR
7.místo na MS do 17let v Lill ve skoku vysokém
9.místo na Evropském olympijském festivalu mládeže (Trabzon)
Martin Stašek (Univerzita Brno)
4. na Mistrovství Evropy juniorů do 22 let ve vrhu koulí
Markéta Audyová (19 let)
1. - 2. místo v seriálu Mistrovství Evropy lodní třídy laser
David Bezděk (14 let) - Jachtklub Brno
mistr republiky, 9. na ME ve třídě Optimist
Tomáš Mičánek (19 let) - AMK Brno
vítěz Supersport Cupu v Německu, 3 závody vyhrál + 10 umístění na stupních vítězů
Jakub Ševčík (17 let) – Kometa Brno
10. místo – Mistrovství světa juniorů v plavání
Jakub Tobiáš (16 let) – Kometa Brno
5. místo – Evropský olympijský festival mládeže (Trabzon)
Kristýna Alexová (15 let) - Squash Klub Slovan Brno
10. místo – Mistrovství Evropy juniorů do 19 let
2. místo – Mistrovství Evropy juniorů do 16 let - družstva
Jitka Pešková (16 let) Kometa Brno
3. místo Mistrovství Evropy juniorů na skeetu
6. místo Mistrovství světa juniorů na skeetu
Václav Šafránek (17 let) - TC Brno.
Finalista Pardubické juniorky (Mistrovství ČR starších dorostenců v tenise)
61. v celosvětovém žebříčku dorostenců
28. v celosvětovém žebříčku v rámci svého ročníku
Nejlepší sportovní akce města Brna – celkem bodovalo 14 sportovních akcí
1. MS silničních motocyklů – Grand prix České republiky
125 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 49x
Celkem 1. místo: 29x
2. Hokejová extraliga – všechny zápasy Komety před vyprodaným hledištěm
50 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 24x
Celkem 1. místo: 7x
3. České hokejové hry
36 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 16x
Celkem 1. místo: 8x
4. GRAND PRIX BRNO 2011 v moderní gymnastice, špičkový mezinárodní závod za účasti olympijských medailistek
29 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 16x
Celkem 1. místo: 3x
5. Škoda Cup 2011 ve florbale – mezinárodní turnaj za účasti čtyř nejlepších týmů světa
28 bodů
Celkem na hlasovacích lístcích (z 63): 15x
Celkem 1. místo: 2x
Xxxxxxxxxx
6. -7.
Ekol Superprestige – 19. ročník mezinárodního závodu v triatlonu, letos jako Evropský pohár juniorů
Velká cena Brna v plavání – 43. ročník, tradiční špičkový mezinárodní závod v plavání
21 bod
8. Vokolo Priglu 2011 - běh kolem Brněnské přehrady (přes 1300 startujících)
18 bodů
9. GRAND PRIX de Gymnastique Brno 2011 - mezinárodní závod smíšených
párů ve sportovní gymnastice zařazený do termínové listiny světové gymnastické federace FIG.
14 bodů
10. Mistrovství ČR v atletice po 40 letech v Brně – po 40letech se sjela do Brna česká atletická elita na čele s olympijskou vítězkou a světovou rekordmankou Barborou Špotákovou
13 bodů
11. Brněnská laťka – 16. ročník špičkového halového závodu ve skoku do výšky
12 bodů
Final four PMEZ v baseballu
GRAND PRIX BRNO 2011 v drezúře
Rekordoval – pokus o sérii rekordů na historických kolech na brněnském velodromu
Cena fair play města Brna
Petr Koukal (Sokol Jehnice) – za návrat špičkového badmintonisty po vážné nemoci do vrcholového sportu
Novinářská cena Lva Vašíčka
Rudolf Drnec – zakladatel a šéf baseballistů Techniky
Technika získala baseballový titul po 16 letech, navíc v roce 40. výročí založení klubu
Nejlepší handicapovaní sportovci města Brna
Ivo Koblasa (SK Kociánka Brno) - cyklistika
Michaela Philippi (SK Kontakt Brno) - plavání
Kamil Vašíček (SK Kociánka Brno) - boccia