Výsledky 2015
DO SPORTOVNÍ SÍNĚ SLÁVY MĚSTA BRNA BUDOU UVEDENI TITO SLAVNÍ BRNĚNŠTÍ SPORTOVCI:
VESLAŘI VOJTĚCH CASKA A MIROSLAVKNAPEK - 4. OH MOSKVA 1980, 6. OH MONTREAL 1976
PLAVEC PAVEL PAZDÍREK - 2. MÍSTO NA ME V BUDAPEŠTI 1958 (200M MOTÝLEK)
HOKEJISTA RUDOLF SCHEUER – OPORA LEGENDÁRNÍ KOMETY
NEJLEPŠÍ SPORTOVCI MĚSTA BRNA
Hlasovalo celkem 47 členů Akademie
Bodovalo celkem 32 sportovců
1. ADAM ONDRA (TESLA BRNO)
DVOJNÁSOBNÝ VÍCEMISTR EVROPY V LEZENÍ NA OBTÍŽNOST[ A V BOULDERINGU
VÍTĚZ PRESTIŽNÍHO ZÁVODU ROCK MASTER V ITÁLII
301 bod
Na hlasovacím lístku: 41x
1. místo: 10x
2. PAVEL KELEMEN (DUKLA BRNO)
MISTR EVROPY V KEIRINU
298 bodů
Na hlasovacím lístku: 41x
1. místo: 9x
3. FILIP OSPALÝ (EKOL TEAM)
MISTR EVROPY 2015 VE STŘEDNÍM TRIATLONU
265 bodů
Na hlasovacím lístku: 40x
1. místo: 4x
4. MICHAELA HRUBÁ (JAC BRNO)
JUNIORSKÁ MISTRYNĚ SVĚTA VE SKOKU DO VÝŠKY
227 bodů
Na hlasovacím lístku: 32x
1. místo: 10x
5. MARTINA SATKOVÁ (KANOE KLUB SPOJ BRNO)
MISTROVSTVÍ SVĚTA DOSPĚLÝCH VE SPRINTU VÍDEŇ 2. A 3. MÍSTO
MISTROVSTVÍ SVĚTA JUNIORŮ SJEZD USA 5X 1. MÍSTO, 1X 2. MÍSTO
NA MSJ V USA VYHODNOCENA JAKO NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ZÁVODNICE ŠAMPIONÁTU
207 bodů
Na hlasovacím lístku: 32x
1. místo: 7x
6. VENDULA FRINTOVÁ (EKOL TEAM)
4. MÍSTO – MISTROVSTVÍ EVROPY V OLYMPIJSKÉM TRIATLONU (ŽENEVA)
4. MÍSTO – ZÁVOD MISTROVSTVÍ SVĚTA V OLYMPIJSKÉM TRIATLONU (AUCKLAND)
205 bodů
Na hlasovacím lístku: 33x
1. místo: 2x
7. MICHAL BŘEZINA (STADION BRNO)
5. MÍSTO NA MISTROVSTVÍ EVROPY
15. MÍSTO NA MISTROVSTVÍ SVĚTA
116 bodů
Na hlasovacím lístku: 30x
1. místo: 0x
8. ONDŘEJ TEPLÝ (YACHT CLUB BRNO)
JUNIORSKÝ MISTR SVĚTA V OLYMPIJSKÉ LODNÍ TŘÍDĚ FINN
101 bod
Na hlasovacím lístku: 21x
1. místo: 0x
9. ROBIN WAGNER (DUKLA BRNO)
3. místo NA ME NA 1 KM S PEVNÝM STARTEM
95 bodů
Na hlasovacím lístku: 20x
1. místo: 0x
10. JAN HANZLÍK (KOMETA BRNO)
ZCELA JASNĚ NEJLEPŠÍ OBRÁNCE KOMETY, PATŘÍ MEZI ELITNÍ EXTRALIGOVÉ BEKY
80 bodů
Na hlasovacím lístku: 16x
1. místo: 2x
11. NICOLE FRÝBORTOVÁ (KOMETA BRNO)
2. místo na MS v krasojízdě (startovala za Slovensko)
67 bodů
12. MARTINA SÁBLÍKOVÁ (NOVIS BRNO)
12. NA MS ŽEN V RICHMONDU V ČASOVCE NA 30 KM
66 bodů
13. JITKA PEŠKOVÁ (KOMETA BRNO)
6. MÍSTO SVĚTOVÁ LETNÍ UNIVERZIÁDA KOREA, SKEET
1. MÍSTO SVĚTOVÁ LETNÍ UNIVERZIÁDA, DRUŽSTVO ČR ( PEŠKOVÁ, ŠUMOVÁ OBĚ KOMETA)
3. MÍSTO MEJ SLOVINSKO, SKEET
65 bodů
14. PAVEL ZAVADIL (ZBROJOVKA BRNO)
OPORA A VÝRAZNÁ TVÁŘ ZBROJOVKY
65 bodů
15. JAN MARCELL (VSK UNIVERZITA BRNO)
10. MÍSTO – MISTROVSTVÍ SVĚTA VE VRHU KOULÍ (PEKING)
61 bod
16. JIŘÍ JANOŠEK (DUKLA BRNO)
JUNIORSKÝ MISTR SVĚTA NA 1 KM S PEVNÝM STRARTEM
2. V KEIRINU NA MS JUNIORŮ
2. VE SPRINTU NA MS JUNIORŮ
53 bodů
17. ALEŠ HUTAŘ ( KOMETA BRNO)
10. MÍSTO MS ITÁLIE, SKEET
5. MÍSTO MS ITÁLIE, DRUŽSTVO ČR ( HUTAŘ, TOMEČEK - KOMETA BRNO)
45 bodů
18. MONIKA MÍČKOVÁ (SK TART MS BRNO)
ABSOLUTNÍ VÍTĚZKA MČR SENIOREK
VÍTĚZKA VŠECH FINÁLE NA MČR
43 bodů
19. KAREL HANIKA
18. MÍSTO - V MS MOTO 3
41 bod
20. PETR BARTŮNĚK (KOMETA BRNO)
ČESKÝ REPREZENTANT V PLAVÁNÍ, MISTR ČR NA 50, 100 METRŮ PRSA, 4X100 POLOHOVÝ ZÁVOD
VEDOUCÍ MUŽ POŘADÍ ČESKÉHO POHÁRU V PLAVÁNÍ
13. MÍSTO NA SVĚTOVÉ UNIVERZIÁDĚ V KOREJI
ÚČASTNÍK MISTROVSTVÍ SVĚTA V PLAVÁNÍ V KAZANI, SPLNĚNÝ OLYMPIJSKÝ LIMIT FINA B NA OH 2016
39 bodů
NEJLEPŠÍ SPORTOVNÍ KOLEKTIVY
Hlasovalo celkem 47 členů Akademie
Bodovalo celkem 14 sportovNÍCH KLUBŮ
1.KOMETA BRNO - HOKEJ
3. MÍSTO V HOKEJOVÉ EXTRALIZE
156 bodů
Na hlasovacím lístku: 43x
1. místo: 17x
2. EKOL TEAM
BEZKONKURENČNÍ ČESKÝ TÝM, ZÁKLAD ČESKÉ REPREZENTACE
ELITNÍ SVĚTOVÍ ZÁVODNÍCI A OLYMPIONICI - FRINTOVÁ, OSPALÝ, VODIČKOVÁ
111 bodů
Na hlasovacím lístku: 39x
1. místo: 7x
3. SPRINTEŘI DUKLY BRNO (TOMÁŠ BÁBEK, ADAM PTÁČNÍK, PAVEL KELEMEN, ROBIN WAGNER, JIŘÍ JANOŠEK AJ.) CYKLISTICKÁ DUKLA POD VEDENÍM TRENÉRŮ PETRA KLIMEŠE A ZDEŇKA NOSKA DOSAHUJE VE SPRINTERSKÝCH DISCIPLINÁCH V KATEGORIÍCH SENIORŮ, JUNIORŮ A JUNIOREK NA EVROPSKÉ I SVĚTOVÉ ÚROVNI VYNIKAJÍCÍCH VÝSLEDKŮ S VYHLÍDKOU ÚČASTI NA OH V RIU.
86 bodů
Na hlasovacím lístku: 28x
1. místo: 9x
4. KOMETA BRNO – BROKOVÁ STŘELBA
ŠPIČKOVÝ SVĚTOVÝ STŘELECKÝ KLUB
1. MÍSTO SVĚTOVÁ LETNÍ UNIVERZIÁDA KOREA, DRUŽSTVO ČR SKEET (PEŠKOVÁ, ŠUMOVÁ - KOMETA)
1. MÍSTO MEJ SLOVINSKO, DRUŽSTVO ČR SKEET, NOVÝ EVROPSKÝ REKORD (PEŠKOVÁ, ŠUMOVÁ,
MANČÍKOVÁ (VŠECHNY KOMETA)
4. MÍSTO MEJ SLOVINSKO, DRUŽSTVO ČR TRAP (ŠTĚPÁN - KOMETA )
5. MÍSTO MS ITÁLIE, DRUŽSTVO ČR SKEET (HUTAŘ, TOMEČEK – KOMETA )
5. MÍSTO MSJ ITÁLIE, DRUŽSTVO ČR SKEET (PEŠKOVÁ, ŠUMOVÁ, MANČÍKOVÁ – VŠECHNY KOMETA)
6. MÍSTO MS ITÁLIE, DRUŽSTVO ČR TRAP ( LIPTÁK – KOMETA)
6. MÍSTO MEJ SLOVINSKO, DRUŽSTVO ČR SKEET (ZÁMEČNÍK, CHOCHOLATÝ – KOMETA )
82 body
Na hlasovacím lístku: 29x
1. místo: 5x
5. KOMETA BRNO - PLAVCI
NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ PLAVECKÝ KLUB V ČR
MUŽI KOMETY BRNO – 1. MÍSTO MISTROVSTVÍ ČR DRUŽSTEV V PLAVÁNÍ (22. MISTROVSKÝ TITUL V ŘADĚ)
1. MÍSTO V ČESKÉM POHÁRU 2015 V DÁLKOVÉM PLAVÁNÍ (6. MISTROVSKÝ TITUL V ŘADĚ)
70 bodů
Na hlasovacím lístku: 31x
1. místo: 4x
XXXXXXXXXX
6. DRACI BRNO
2. MÍSTO VE FINÁLE EVROPSKÉHO POHÁRU
2. MÍSTO V EXTRALIZE
39 BODŮ
7. VSK UNIVERZITA BRNO
DRUŽSTVO MUŽŮ
1.MÍSTO V EXTRALIZE ČESKÁ SPOŘITELNA
5.MÍSTO FINÁLE MČR DRUŽSTEV
START V POHÁRU MISTRŮ EVROPSKÝCH ZEMÍ V KROSU DRUŽSTEV
1.MÍSTO V SOUTĚŽI DRUŽSTEV MČR V KROSU
Z MČR 9X 1.MÍSTO, 11X 2.MÍSTO, 6X 3.MÍSTO
38 BODŮ
8. - 10. MÍSTO
VALOSUN KP BRNO
KRÁLOVOPOLSKÉ BASKETBALISTKY SICE ZAKONČILY LOŇSKOU SEZONU NEŠŤASTNÝM VYŘAZENÍM VE ČTVRTFINÁLE ŽBL 2:3 NA ZÁPASY, ALE I PŘESTO SE DÍKY TŘETÍMU MÍSTU PO ZÁKLADNÍ ČÁSTI POPRVÉ V HISTORII DOSTALY PŘED MĚSTSKÉHO RIVALA ZE ŽABOVŘESK A CELKOVĚ SKONČILY PÁTÉ. V ŠIRŠÍM KÁDRU REPREZENTACE MÁ VALOSUN KP BRNO AKTUÁLNĚ 7 BASKETBALISTEK…!
SOKOL VESELÝ JEHNICE
POŠESTÉ V ŘADĚ MISTŘI ČR DRUŽSTEV V BADMINTONU
SK TART MORAVSKÁ SLAVIA BRNO
1.MÍSTO NA MČR - SPOLEČNÉ SKLADBY SENIOREK, JUNIOREK
VŠICHNI 14 BODŮ
NEJLEPŠÍ SPORTOVCI MĚSTA BRNA DO 20 LET
Hlasovalo celkem 47 členů Akademie
Bodovalo celkem 12 sportovců
1. MICHAELA HRUBÁ (17 LET) - JAC BRNO
JUNIORSKÁ MISTRYNĚ SVĚTA VE SKOKU DO VÝŠKY (CALI)
91 bod
Na hlasovacím lístku: 38x
1. místo: 20x
2. JIŘÍ JANOŠEK (18 LET) - DUKLA BRNO
JUNIORSKÝ MISTR SVĚTA NA 1 KM S PEVNÝM STRARTEM
2. V KEIRINU NA MS JUNIORŮ
2. VE SPRINTU NA MS JUNIORŮ
76 bodů
Na hlasovacím lístku: 33x
1. místo: 18x
3. MARTINA SATKOVÁ (17 LET) – KANOE KLUB SPOJ BRNO
MISTROVSTVÍ SVĚTA JUNIORŮ SJEZD USA 5 X 1. MÍSTO, 1 X 2. MÍSTO
MISTROVSTVÍ SVĚTA DOSPĚLÝCH VE SPRINTU VÍDEŇ 2. A 3. MÍSTO
NA MSJ V USA VYHODNOCENA JAKO NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ZÁVODNICE ŠAMPIONÁTU.KROMĚ VÝSLEDKŮ NA MS JE TAKÉ VÍTĚZKOU MARATONU VE FRANCII NA ŘECE ARDECHE.
45 bodů
Na hlasovacím lístku: 26x
1. místo: 3x
XXXXXXXXXX
4. ONDŘEJ TEPLÝ (YACHT CLUB BRNO)
JUNIORSKÝ MISTR SVĚTA V OLYMPIJSKÉ LODNÍ TŘÍDĚ FINN
26 BODŮ
5. MAREK OSINA (17 LET) – KOMETA BRNO
2X FINÁLE (8. MÍSTO) NA EVROPSKÝCH HRÁCH V BAKU
11. A 16. MÍSTO NA MISTROVSTVÍ SVĚTA JUNIORŮ
5X PŘEKONAL ČESKÝ JUNIORSKÝ REKORD 200 A 400 METRŮ POLOHOVÝ ZÁVOD
SPLNĚNÝ OLYMPIJSKÝ LIMIT FINA B NA OH 2016, SPLNĚNÝ LIMIT NA ME V KRÁTKÉM BAZÉNU
12 BODŮ
6. BARBORA ŠUMOVÁ (20 LET) - KOMETA BRNO
SKEET
4. MÍSTO MEJ SLOVINSKO, SKEET
9. MÍSTO MSJ ITÁLIE, SKEET
1. MÍSTO MEJ SLOVINSKO, DRUŽSTVO ČR SKEET V NOVÉM EVROPSKÉM REKORDU (ŠUMOVÁ, PEŠKOVÁ, MANČÍKOVÁ – VŠECHNY KOMETA)
1. MÍSTO SVĚTOVÁ LETNÍ UNIVERZIÁDA KOREA, DRUŽSTVO ČR ( ŠUMOVÁ, PEŠKOVÁ - KOMETA )
5. MÍSTO MSJ ITÁLIE, DRUŽSTVO ČR SKEET (ŠUMOVÁ, PEŠKOVÁ, MANČÍKOVÁ – VŠECHNY KOMETA)
9 BODŮ
NEJLEPŠÍ SPORTOVNÍ AKCE
Hlasovalo celkem 47 členů Akademie
Bodovalo celkem 15 sportovnÍCH AKCÍ
1. MISTROVSTVÍ SVĚTA SILNIČNÍCH MOTOCYKLŮ - GRAND PRIX ČESKÉ REPUBLIKY
94 bodů
Na hlasovacím lístku: 36x
1. místo: 25x
2. HOKEJOVÁ EXTRALIGA
EXTRALIGOVÁ SÉRIE HOKEJOVÉ KOMETY S TRVALE VYPRODANOU HALOU, PŘES TURNIKETY PROJDE BĚHEM SEZONY HODNĚ PŘES 200 TISÍC DIVÁKŮ. ORGANIZACE ROZSÁHLÉ ČINNOSTI KLUBU JE VE VŠECH SMĚRECH NA VYNIKAJÍCÍ ÚROVNI.
67 bodů
Na hlasovacím lístku: 28x
1. místo: 15x
3. VELKÁ CENA BRNA V PLAVÁNÍ – 47. ROČNÍK
TRADIČNÍ ŠPIČKOVÝ MEZINÁRODNÍ ZÁVOD A JEDEN Z NEJLEPŠÍCH PLAVECKÝCH ZÁVODŮ KONANÝCH V ČR, ZÁVOD ČESKÉHO POHÁRU 2015 + NOMINAČNÍ ZÁVOD NA MISTROVSTVÍ SVĚTA V KRÁTKÉM BAZÉNU, KROMĚ ZAHRANIČNÍCH HVĚZD SE TOHOTO ZÁVODU ÚČASTNÍ KOMPLETNÍ ČESKÁ A SLOVENSKÁ PLAVECKÁ REPREZENTACE
19 bodů
Na hlasovacím lístku: 13x
1. místo: 1x
4. VOKOLO PRIGLU 2015 - BĚH KOLEM BRNĚNSKÉ PŘEHRADY, NEJMASOVĚJŠÍ BĚŽECKÝ ZÁVOD NA JIŽNÍ MORAVĚ (PŘES 2000 STARTUJÍCÍCH)
17 bodů
Na hlasovacím lístku: 11x
1. místo: 1x
5. BRNĚNSKÝ BĚŽECKÝ POHÁR
BĚŽECKÝ SERIÁL, SERIÁLU SE ZÚČASTNILO VÍCE JAK 9000 SPORTOVCŮ REGIONU. AKCE, KTERÁ SVÝM CHARAKTEREM SPOJUJE REKREAČNÍ I VRCHOLOVÉ SPORTOVCE RŮZNÝCH SPORTOVNÍCH ODVĚTVÍ
15 bodů
Na hlasovacím lístku: 9x
1.místo: 1x
XXXXXXXXXX
6. BRNĚNSKÝ ½ MARATON
BĚŽECKÝ ZÁVOD V CENTRU BRNA ZA ÚČASTI TÉMĚŘ 2000 BĚŽCŮ
12 BODŮ
7. EUROPEAN KIDS ATHLETICS GAMES
10. ROČNÍK NEJVĚTŠÍHO EVROPSKÉHO ŽÁKOVSKÉHO
ZÁVODU ZA ÚČASTI více než 1000 ÚČASTNÍKŮ 1120
11 BODŮ
8. BRNĚNSKÁ LAŤKA - 20. ROČNÍK
TRADIČNÍ SVĚTOVÝ ZÁVOD VE SKOKU VYSOKÉM S ÚČASTÍ SVĚTOVÝCH SKOKANEK A SKOKANŮ
10 BODŮ
9. HOKEJOVÉ UTKÁNÍ TECHNIKA - UNIVERZITA, OPĚT VYPRODANÁ HALA RONDO, SKVĚLÉ POVZBUZOVÁNÍ
8 BODŮ
10. GRAND PRIX BRNO/TART CUP 2015
NEJVĚTŠÍ ZÁVOD V MODERNÍ GYMNASTICE V ČR, JEDEN Z 5 ZÁVODŮ GP PATŘÍCÍ DO NEJPRESTIŽNEJŠÍ SOUTĚŽE MODERNÍCH GYMNASTEK, ZA ÚČASTI MEDAILISTEK MS.
7 BODŮ
NEJLEPŠÍ VETERÁNŠTÍ SPORTOVCI MĚSTA BRNA NAD 50 LET
VLADIMÍR ŘEPKA (PVK BRNO), 3X MISTR SVĚTA (50,100 A 200 M ZNAK) NA MISTROVSTVÍ SVĚTA MASTERS V ASTANĚ
CENA FAIR PLAY MĚSTA BRNA
JOSEF NALEZENÝ
DLOUHOLETÝ ÚSPĚŠNÝ TRENÉR PLAVCŮ KOMETY BRNO I ČESKÉ REPREZENTACE. K NEJVĚTŠÍM ÚSPĚCHŮM PŘIVEDL NAPŘ. MEDAILISTKY Z EVROPSKÝCH A SVĚTOVÝCH SOUTĚŽÍ HANU ČERNOU A JANU PECHANOVOU.
JIŘÍ ŠŤASTNÝ
DLOUHOLETÝ ÚSPĚŠNÝ TRENÉR PRVOLIGOVÉHO DRAGONU (DŘÍVE SOKOL BRNO I A ZBROJOVKA) A MLÁDEŽNICKÉ REPREZENTACE. ROZVOJI RAGBY V BRNĚ VĚNOVAL HODNĚ ÚSILÍ.
NOVINÁŘSKÁ CENA LVA VAŠÍČKA
JIŘÍ POŠVÁŘ
DLOUHOLETÝ PŘEDSEDA KLUBU BRNĚNSKých sportovních novinářů. vynikající a férový profesionál. dnes už legenda brněnské sportovní žurnalistiky.
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÍ SPORTOVCI MĚSTA BRNA
IVO KOBLASA, CYKLISTIKA (SK KOCIÁNKA BRNO)
-
3. MÍSTO – MISTROVSTVÍ SVĚTA V SILNIČNÍ CYKLISTICE NOTTWIL, ŠVÝCARSKO
-
1 . MÍSTO – SVĚTOVÝ POHÁR V SILNIČNÍ CYKLISTICE,ELZACH, NĚMECKO
-
NOMINOVAL SE NA OH DO RIA 2016
MAREK ŠRŮTKA, BASKETBAL (HOBIT BRNO)
JE ČLENEM REPREZENTAČNÍHO TÝMU NA ME BASKETU SKUPINY A ( Z BRNA JE STÁLÝM ČLENEM POUZE MAREK)
KAMIL VAŠÍČEK, BOCCIA (SK KOCIÁNKA BRNO)
REPREZENTANT V BOCCIE
-
2. MÍSTO - SVĚTOVÝ POHÁR - KOLUMBIE (CALI)
-
6. MÍSTO - EVROPSKÝ POHÁR - ŠPANĚLSKO (JEDNOTLIVCI)
-
2. MÍSTO - EVROPSKÝ POHÁR - ŠPANĚLSKO (PÁRY)
-
13. MÍSTO - SVĚTOVÝ POHÁR - POLSKO (POZNAŇ)
-
1. MÍSTO - MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ ČR (ZÍSKÁN ČTVRTÝ TITUL MISTR ČESKÉ REPUBLIKY)