Sportovní síň slávy města Brna 2016
Jaroslav Alexa, in memoriam
Atlet
Pavla Podivínová - Davidová
Basketbalistka
Jiří Škoda
Cyklista
NEJLEPŠÍ SPORTOVEC MĚSTA BRNA
Hlasovalo celkem 51 členů akademie brněnského sportu
celkem bodovalo 29 sportovců
1. místo
ADAM ONDRA - TESLA BRNO
mistr světa v lezení na obtížnost a vicemistr světa v boulderningu
nejlepší světový sportovní lezec současnosti
412 bodů
Na hlasovacím lístku: 49x
1. místo: 28x
2. místo
Tomáš Bábek - DUKLA BRNO
Mistr Evropy v keirinu
Vítěz Světového poháru v keirinu v Glasgow
317 bodů
Na hlasovacím lístku: 41x
1. místo: 13x
3. místo
MICHAELA HRUBÁ - JAC BRNO
Reprezentovala na Olympijských hrách v Riu ve skoku do výšky - 18.místo /192cm/
juniorská a seniorská mistryně ČR v hale i na dráze, držitelka českého juniorského rekordu 195cm, juniorská mistryně světa z Bydhošti 2016 výkonem 191cm, 12.místo na ME dospělých v Amsterdamu a účastnice Diamantové ligy
265 bodů
Na hlasovacím lístku: 40x
1. místo: 2x
4. místo
VENDULA FRINTOVÁ - EKOL TEAM
Reprezentovala na Olympijských hrách v Riu - 27.místo
4. místo - Mistrovství Evropy v olympijském triatlonu, Lisabon (POR), 28.5.2016
6. místo - závod Mistrovství světa v olympiském triatlonu, Cozumel (MEX), 17.9.2016
12. místo - seriál MS v olympijském triatlonu
229 bodů
Na hlasovacím lístku: 41x
1. místo: 0
5. místo
Jana Pechanová - Kometa Brno
Reprezentovala na Olympijských hrách v Riu - 19. místo na 10 kilometrů
Její čtvrtá účast na OH (Athény 2004, Peking 2008, Londýn 2012 a Rio 2016)
Česká reprezentanta v bazénovém a dálkovém plavání
166 bodů
Na hlasovacím lístku: 30x
1. místo: 2x
6. místo
MARTINA SATKOVÁ - KANOE KLUB SPOJ BRNO
MS sjezd dospělých Banja Luka 2x 1.misto, SP Pau Francie sjezd 3x1. místo, SP Praha 7. místo ve slalomu
Kromě individuálních medailí získala společně s dalšími členkami reprezentačního družstva na MS 1. a 3. místo. Byla vyhlášena nejúspěšnější účastnicí SP sjezd v Pau(Francie). Jako první žena vyhrála na SP současně sjezd i sprint.
140 bodů
Na hlasovacím lístku: 22x
1. místo: 0
7. místo
PAVEL KELEMEN - DUKLA BRNO
Reprezentoval na Olympijských hrách v Riu - 17 místo ve sprintu, 21.místo v keirinu
11. v keirinu na MS v Londýně
133 bodů
Na hlasovacím lístku: 22x
1. místo: 2x
8. místo
Jiří Lipták - KOMETA BRNO
6. místo na Mistrovství Evropy v Lovatu - trap
vítěz SP v San Marinu na trapu
6. místo na finále SP v Římě
103 body
Na hlasovacím lístku: 22x
1. místo: 0
9. místo
SOŇA BERNARDOVÁ
ALŽBĚTA DUFKOVÁ - TESLA BRNO
Reprezentovaly na Olympijských hrách v Riu - 18.místo
7. místo na ME v Londýně
102 body
Na hlasovacím lístku: 21x
1. místo: 0
10. místo
Adéla Hanzlíčková - TAK Helas Brno
Reprezentovala na Olympijských hrách v Riu - 19.místo, volný styl
10. místo ME 2016
2. místo ME do 23 let 2016
mistryně ČR
100 bodů
Na hlasovacím lístku: 22x
1. místo: 1x
11. místo
Jozef Kováčik (Kometa Brno)
V sezoně 2015/2016 byl nejlepším obráncem brněnské Komety, v Kanadském bodování získal 30 bodů za 8 branek a 22 přihrávek a díky tomu obsadil druhé místo mezi obránci v celé extralize
97 bodů
12.-13. místo
Michal Hrazdíra (Volejbal Brno) brněnský odchovanec s bohatým herním rejstříkem, který po dlouhé řadě hubených sezon výrazně přispěl k triumfální cestě týmu Volejbal Brno do finále extraligy a k vysoké úrovni šestidílných bojů o titul.
MICHAL BŘEZINA (TECHNIKA BRNO)
9. MÍSTO NA MISTROVSTVÍ SVĚTA
10. MÍSTO NA MISTROVSTVÍ EVROPY
95 bodů
14. místo
Veronika Mišková (Taro Kan Brno)
MS Goju ryu - kata ženy 1. místo
ME goju ryu - kata ženy 1. místo
MČR seniorů - kata ženy - 1. místo
akademické MS - kata ženy - 5. místo
80 bodů
15. místo
Michal Škoda (Zbrojovka Brno)
střelecká opora Zbrojovky
64 bodY
16. místo
ONDŘEJ TEPLÝ (YACHT CLUB BRNO)
Juniorský vicemistr světa v olympijske lodní třídě Finn, juniorský mistr Evropy v olympijske lodní třídě Finn, mistr Česke republiky v olympijské lodní třídě Finn
Těsně mu unikla kvalifikace na OH 2016 do Ria
51 bod
17. místo
EVA VRABCOVÁ – NÝVLTOVÁ (AK OLYMP BRNO)
Reprezentovala na Olympijských hrách v Riu v marathonu - 26. místo
52 bodY
18. místo
MARTINA SÁBLÍKOVÁ (NOVIS BRNO)
mistryně ČR v silniční cyklistice v časovce i v závodě s hromadným startem
41 bod
19. místo
MARTIN SCHNEIDER (DRACI BRNO)
OPORA MISTROVSKÝCH DRAKŮ I NÁRODNÍHO TÝMU ČR
39 bodů
20.-21. místo
Jiří Hochman (Dukla Brno)
bronzová medaile ve vyřazovacím závodě na ME v dráhové cyklistice
ALEXANDER CHOUPENITCH (TJ SOKOL BRNO I)
Reprezentoval na Olympijských hrách v Riu ve fleretu - 26.místo
14. na ME ve fleretu
34 bodY
NEJLEPŠÍ SPORTOVNÍ KOLEKTIV MĚSTA BRNA
Hlasovalo celkem 51 členů akademie brněnského sportu
celkem bodovalo 14 sportovNích kolektivů
1. místo
SPRINTEŘI DUKLY BRNO
Cyklistika
SPRINTEŘI DUKLY BRNO (TOMÁŠ BÁBEK, ADAM PTÁČNÍK, JIŘÍ HOCHMAN, DAVID KELEMEN, ROBIN WAGNER, JIŘÍ JANOŠEK AJ.) CYKLISTICKÁ DUKLA POD VEDENÍM TRENÉRŮ PETRA KLIMEŠE A ZDEŇKA NOSKA DOSAHUJE VE SPRINTERSKÝCH DISCIPLINÁCH V KATEGORIÍCH SENIORŮ, JUNIORŮ A JUNIOREK NA EVROPSKÉ I SVĚTOVÉ ÚROVNI .
132 bodů
Na hlasovacím lístku: 31x
1. místo: 17x
2. místo
DRACI BRNO
Baseball
Získali jubilejní 20. titul mistra ČR v baseballu
102 body
Na hlasovacím lístku: 33x
1. místo: 5x
3. místo
EKOL TEAM
Triatlon
Triatlonisté EKOL TEAMU popáté v řadě nechyběli na olympijských hrách (2000 Sydney, 2004 Athény, 2008 Peking, 2012 Londýn, 2016 Rio). Elitní světoví závodníci a olympionici – Frintová, Ospalý, Čelůstka, Vodičková. Historicky nejlepší český triatlonový tým.
101 bod
Na hlasovacím lístku: 32x
1. místo: 7x
4. místo
VOLEJBAL BRNO
81 bod
Na hlasovacím lístku: 27x
1. místo: 4x
5. místo
Kometa Brno
hokej
77 bodů
Na hlasovacím lístku: 21x
1. místo: 10x
6. místo
KOMETA BRNO – BROKOVÁ STŘELBA
ŠPIČKOVÝ SVĚTOVÝ STŘELECKÝ KLUB (Lipták, Nýdrle, Tomeček, Borkovec, Šumová)
ME trap – 2. místo ČR (Lipták, Borkovec)
ME skeet – 2. místo ČR (Nýdrle)
MEJ skeet – 3. místo ČR (Zámečník, Korčák, Otruba)
MEJ skeet – 1. místo ČR (Mančíková, Adámková, Šindelářová)
73 body
7. místo
KOMETA BRNO
23. mistrovský titul v řadě - 1. místo Mistrovství ČR družstev v plavání
7. Mistrovský titul v řadě - 1. místo v Českém poháru družstev v dálkovém plavání
Největší a nejúspěšnější plavecký klub v ČR
63 body
8. místo
AK OLYMP BRNO
Brněnský atletický klub patří dlouhodobě mezi špičku v ženské atletice v ČR a v juniorské atletice i v Evropě. V extralize žen skončil letos 2. Klub je dodavatelem do reprezentace. Na ME v Amsterodamu startovala Koudelová,Šilhanová,Pírková,Vrabcová. Na juniorském MS Hluchá,Strnadová,Krupařová D. a na ME dorostu Sklenská, Holubářová, Krupařová L., Prokešová a Novotná.
Atletky překonaly 3 české rekordy a to Šilhanová tyč, 4x400m dorostenky více jak 20-ti letý rekord Vítkovic a vícebojařka Novotná. Na OH v RIU startovala Vrabcová v maratonu.
45 bodů
9. místo
ZBROJOVKA BRNO
Tým bez hvězd, Zbrojovka obsadila v lize 2015/16 skvělé šesté místo, když doma porazila všechny týmy, které se umístily nad ní.
39 bodů
10. místo
SK TART MORAVSKÁ SLAVIA BRNO
1.MÍSTO NA MČR - SPOLEČNÉ SKLADBY SENIOREK ve cvičení s 2 obručemi a 3 páry kuželů
1.MÍSTO NA MČR - SPOLEČNÉ SKLADBY JUNIOREK
8. místo na MS klubů v Japonsku
21 bod
NEJLEPŠÍ SPORTOVNÍ KOLEKTIV MĚSTA BRNA -MLÁDEŽ
Hlasovalo celkem 51 členů akademie brněnského sportu
celkem bodovalo 12 sportovNích kolektivů
1. místo
AK OLYMP BRNO
Atletika
1. místo v extralize družstev ČR. Brněnský atletický klub patří dlouhodobě mezi špičku v juniorské atletice v Evropě. Na juniorském MS reprezentovaly Hluchá,Strnadová,Krupařová D. a na ME dorostu Sklenská, Holubářová, Krupařová L., Prokešová a Novotná.
17 bodů
2 . místo
KOMETA BRNO
hokej starší dorostenci
Vybojovali titul mistra ČR. Ve finálové sérii porazili Chomutov 2:0.
12 bodů
3. místo
Kanoe Klub Spoj Brno z.s.
Kanoistika
Satková Martina, Satková Gabriela, Němcová Marie
4x 1. místo na MČR juniorů ve slalomu a sjezdu
1.+2.+3. místo ve slalomu a sjezdu na MČR dospělých
V kategorii juniorek bezkonkurenčně nejlepší družstvo v ČR. Jejich kvalitu potvrzuje i umístění v kategorii dospělých.
5 bodů
4.-5. místo
BK SŠMH Brno
basketbal
kadetky 1. místo v basketbalové extralize ČR
sprinteři Dukla Brno
cyklistika
3 body
SPORTOVNÍ OBJEV ROKU
NEJLEPŠÍ SPORTOVCI MĚSTA BRNA DO 20 LET ROKU
Hlasovalo celkem 51 členů akademie brněnského sportu
celkem bodovalo 17 sportovců
1. místo
MICHAELA HRUBÁ (18 let) - JAC BRNO
juniorská a seniorská mistryně ČR v hale i na dráze, držitelka českého juniorského rekordu 195cm, juniorská mistryně světa z Bydhošti 2016 výkonem 191cm, 12.místo na ME dospělých v Amsterdamu a 18.místo na OH v Riu /192cm/, účastnice Diamantové ligy
80 bodů
2. místo
Sára Kaňkovská (18 let) - Dukla Brno
mistryně světa a Evropy juniorek 2016 v keirinu
bronz z mistrovství Evropy juniorek 2016 - sprint
58 bodů
3. místo
Martin Nečas (17 let) - Kometa Brno
útočník Komety Brno, který září v extralize, kapitán české reprezentace do 18let
35 bodů
4. místo
MARTINA SATKOVÁ (18 LET) – KANOE KLUB SPOJ BRNO
MS sjezd dospělých Banja Luka 2x 1.misto, SP Pau Francie sjezd 3x1. místo, SP Praha 7. místo ve slalomu
Kromě individuálních medailí získala společně s dalšími členkami reprezentačního družstva na MS 1. a 3. místo. Byla vyhlášena nejúspěšnější účastnicí SP sjezd v Pau(Francie). Jako první žena vyhrála na SP současně sjezd i sprint.
23 bodů
5. místo
Jana Novotná (17 let) - AK Olymp Brno
držitelka českého halového rekordu v pětiboji, halová mistryně ČR v pětiboji, mistryně ČR na dráze v sedmiboji, halová mistryně ČR ve skoku do dálky, reprezentantka ČR na ME do 17 let v Tbilisi - 5.místo
17 bodů
6. místo
Sára Krumpholcová(18 let) - BK Handicap Brno
Členka seniorského týmu mistryň světa v soutěži 3x3. Šampionát se konal v Číně, hraje se na jeden koš, týmy jsou tříčlenné. Českou sestavu tvořily tři hráčky, které se loučily s aktivní činností a osmnáctiletá Sára, s ní se počítalo na střídání, nakonec však přispěla výrazně k nečekanému triumfu.
17 bodů
7. místo
Sabina Forstová (18 let) - Taro Kan Brno
Mistrovství světa Goju ryu - kumite juniorky do 59 kg 1. místo
12 bodů
8. místo
MAREK OSINA (18 LET) – KOMETA BRNO
6. místo na Mistrovství Evropy juniorů 2016.
Celkem získal 9 medailí na Letním MČR dorostu 2016 – 4x zlato, 4x stříbro a 1x bronz - nejdekorovanější plavec MČR dorostu, český juniorský reprezentant a člen vítězného družstva Komety Brno na MČR družstev. Splněný olympijský limit FINA B na OH 2016.
11 bodů
9. místo
Ondřej Surkoš (16 let) - Ski klub Victoria Brno
3 x zlatá medaile na ZODM 2016
2 x zlatá medaile na MČR 2016
vítěz ČP 2016, reprezentant ČR
5.místo ve slalomu na neoficiálním MS žáků Trofeo Topolino
Po celou sezonu prokazoval vynikající formu, dominoval v kategorii U16, stal se členem juniorské reprezentace ČR 16-17, studuje v Brně gymnazium, talent kterých se nerodí mnoho
9 bodů
10. místo
Radka Mančíková (19 let), KOMETA BRNO
juniorská mistryně Evropy na skeetu (Lovato)
8 bodů
NEJLEPŠÍ SPORTOVNÍ AKCE MĚSTA BRNA 2016
Hlasovalo celkem 51 členů akademie brněnského sportu
celkem bodovalo 15 sportovních akcí
1. místo
HOKEJOVÁ UTKÁNÍ OPEN AIR – Kometa Brno
93 bodů
2. místo
MISTROVSTVÍ SVĚTA SILNIČNÍCH MOTOCYKLŮ - GRAND PRIX ČESKÉ REPUBLIKY
86 bodů
3. místo
VOLEJBAL BRNO
Dvě vítězná utkání Volejbalu Brno ve finále extraligy mužů s Duklou Liberec před plným hledištěm DRFG arény.
24 bodů
4. místo
BRNĚNSKÝ BĚŽECKÝ POHÁR 2016
17 bodů
5. místo
VOKOLO PRIGLU 2016
16 bodů
6. místo
EKOL SUPERPRESTIGE – Mezinárodní mistrovství ČR v triatlonu
24. ročník mezinárodního závodu v triatlonu
15 bodů
7. místo
BRNĚNSKÁ LAŤKA - 21. ROČNÍK
TRADIČNÍ SVĚTOVÝ ZÁVOD VE SKOKU VYSOKÉM S ÚČASTÍ SVĚTOVÝCH SKOKANEK A SKOKANŮ
12 bodů
8. místo
GRAND PRIX BRNO/TART CUP 2016 NEJVĚTŠÍ ZÁVOD V MODERNÍ GYMNASTICE V ČR, JEDEN Z 5 ZÁVODŮ GP PATŘÍCÍ DO NEJPRESTIŽNEJŠÍ SOUTĚŽE MODERNÍCH GYMNASTEK, ZA ÚČASTI OLYMPIJSKÉ VÍTĚZKY OH 2016 Margarity Mamun.
11 bodů
9. místo
BRNĚNSKÝ ½ MARATON
BĚŽECKÝ ZÁVOD V CENTRU BRNA ZA ÚČASTI TÉMĚŘ 2000 BĚŽCŮ
8 bodů
10. místo
VELKÁ CENA BRNA V PLAVÁNÍ – 48. ROČNÍK
Tradiční a špičkový mezinárodní závod a jeden z nejlepších plaveckých závodů konaných v ČR, závod součástí Českého poháru 2016 + závěrečný nominační závod na Mistrovství světa v krátkém bazénu, závodu se účastní kompletní česká plavecká reprezentace včetně několika olympioniků z Maďarska, Bulharska, Slovenska, Rakouska, Polska
7 bodů
NEJLEPŠÍ VETERÁNŠTÍ SPORTOVCI MĚSTA BRNA NAD 50 LET
František Pokorný (75 let)
Plavecký veteránský klub Brno
Mistrovství Evropy v plavání Masters 2016 (Londýn)
2. místo – 50m motýlek, 2. místo – 50m volný způsob, 2. místo – 50m prsa
CENA FAIR PLAY MĚSTA BRNA
MUDr. Zdeněk Ziegelbauer
Dlouholetý lékař hokejové reptrezentace ČR
NOVINÁŘSKÁ CENA LVA VAŠÍČKA
Zděněk Odehnal
Atletický trenér
Atletický trenér, který přivedl na olympiádu své svěřence Nádeníčka a Alexu, k titulu mistra Evropy Malého a pro atletiku vychoval řadu sportovců, z nichž i někteří další oblékli reprezentační dres.
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÍ SPORTOVCI MĚSTA BRNA 2016
IVO KOBLASA, CYKLISTIKA (TJ FAVORIT BRNO) - Reprezentoval na OH v RIU - 6. místo stíhací závod na 3 km, 8. místo v závodě na 1 km ve sloučené kategorii team sprint, 5. místo team sprint
KAMIL VAŠÍČEK, BOCCIA (SK KOCIÁNKA BRNO)
REPREZENTANT V BOCCIE NA OH v RIU, 14. místo
Jiří Žák (SK Moravia Brno)
Stolní tenis vozíčkáři
1. místo MČR jednotlivci open Ostrava
1. místo MČR jednotlivci open Jilemnice
1. místo MČR Klubů Jilemnice
1. místo turnaj ČP Plzeň
1. místo turnaj ČP Ostrava
Florbal
1. místo Polish open 2016