Výsledky 2014
DO SPORTOVNÍ SÍNĚ SLÁVY MĚSTA BRNA BYLI UVEDENI TITO SLAVNÍ BRNĚNŠTÍ SPORTOVCI:
ZOLTÁN KOVÁČ, KULEČNÍKOVÁ LEGENDA
JIŘÍ PECKA, CYKLISTA, 5. MÍSTO NA OH V TOKIU
IVA ZAJÍČKOVÁ-STAFOVÁ, CYKLISTKA, MNOHONÁSOBNÁ MEDAILISTKA Z MISTROVSTVÍ SVĚTA
NEJLEPŠÍ SPORTOVCI MĚSTA BRNA
Hlasovalo celkem 58 členů Akademie
Bodovalo celkem 33 sportovců
1. ADAM ONDRA (TESLA BRNO)
MISTR SVĚTA VE SPORTOVNÍM LEZENÍ (BOULDERING) V MNICHOVĚ
MISTR SVĚTA V LEZENÍ NA OBTÍŽNOST V GIJÓNU
JAKO PRVNÍ LEZEC V HISTORII ZÍSKAL TITUL MISTRA SVĚTA VE DVOU DISCIPLÍNÁCH - V LEZENÍ NA OBTÍŽNOST I V BOULDERINGU.
395 bodů
Na hlasovacím lístku: 49x
1. místo: 26x
2. MICHAL BŘEZINA (STADION BRNO)
4. MÍSTO NA MISTROVSTVÍ EVROPY V
10. MÍSTO NA OLYMPIJSKÝCH HRÁCH V SOČI
292 body
Na hlasovacím lístku: 47x
1. místo: 4x
3. JIŘÍ LIPTÁK (KOMETA BRNO)
4. MÍSTO - MS 2014 GRANADA
3. MÍSTO - V DRUŽSTVU NA MS 2014
1. MÍSTO - SVĚTOVÝ POHÁR PEKING – HISTORICKY 1. VÍTĚZ TRAPU V HISTORII ČR
274 body
Na hlasovacím lístku: 48x
1. místo: 3x
4. JIŘÍ JANOŠEK (DUKLA BRNO)
JUNIORSKÝ MISTR EVROPY A SVĚTA V ZÁVODĚ NA1 KMS PEVNÝM STARTEM. NA MSJ V KOREJI DOSÁHL ELITNÍHO SVĚTOVÉHO ČASU 1:02,558, V KVALIFIKACI SPRINTU NA LETMÝCH 200M MU BYLO NAMĚŘENO 10,241 S. (70,3 KM/HOD.), ČÍMŽ ZLEPŠIL 11 LET STARÝ ČESKÝ SENIORSKÝ REKORD FILIPA DITZELA Z MOSKVY 10,398.
235 bodů
Na hlasovacím lístku: 35x
1. místo: 6x
5. SILVIE RYBÁŘOVÁ (KOMETA BRNO)
9. MÍSTO – MISTROVSTVÍ EVROPY V DÁLKOVÉM PLAVÁNÍ -25 KM
3 X 1. MÍSTO - SVĚTOVÝ POHÁR ARGENTINA (SANTA FE)57 KM, KANADA (MAGOG)34 KM, MAKEDONIE30 KM
2 X 2. MÍSTO – SVĚTOVÝ POHÁR ARGENTINA (PARANA)88 KM, KANADA (ROBERVAL)32 KM
HISTORICKY PRVNÍ ČESKÁ VÍTĚZKA V CELKOVÉM BODOVÁNÍ SVĚTOVÉM POHÁRU V DÁLKOVÉM PLAVÁNÍ
221 bod
Na hlasovacím lístku: 36x
1. místo: 2x
6. MAREK RYGEL (KK SPOJ BRNO)
1. MÍSTO - MISTROVSTVÍ SVĚTA V DLOUHÉM SJEZDU DOSPĚLÝCH VE VALTELLINĚ
3. MÍSTO - MISTROVSTVÍ SVĚTA VE SPRINTU DOSPĚLÝCH VE VALTELLINĚ
215 bodů
Na hlasovacím lístku: 39x
1. místo: 1x
7. VENDULA FRINTOVÁ (EKOL TEAM)
2. MÍSTO - SVĚTOVÝ POHÁR V TRIATLONU
ALANYA - TURECKO
8. MÍSTO – ZÁVOD MISTROVSTVÍ SVĚTA V OLYMPIJSKÉM TRIATLONU, CHICAGO
V AKTUÁLNÍ BODOVÉ SIMULACI PRO ÚČAST NA OH V RIU 2016 JE NA 10. MÍSTĚ SVĚTOVÉHO ŽEBŘÍČKU
214 bodů
Na hlasovacím lístku: 45x
1. místo: 0
8. PETR SKOTÁK – PAVEL ŠMÍD (FAVORIT BRNO)
bronzová medaile z mistrovství světa v kolové v Brně, vítězové turnaje Světového poháru v Höchstu. Česká republika jejich zásluhou získala na mistrovství světa po 6 letech medaili.
154 body
Na hlasovacím lístku: 21x
1. místo: 6x
9. LEOŠ ČERMÁK (KOMETA BRNO)
KAPITÁN HOKEJOVÉ KOMETY, VŮDČÍ OSOBNOST TÝMU
148 bodů
Na hlasovacím lístku: 28x
1. místo: 2x
10. JAN MARCELL (VSK UNIVERZITA BRNO)
6. MÍSTO NA ME V CURYCHU VE VRHU KOULÍ - 20,93M
145 bodů
Na hlasovacím lístku: 30x
1. místo: 1x
NEJLEPŠÍ SPORTOVNÍ KOLEKTIVY
Hlasovalo celkem 58 členů Akademie
Bodovalo celkem 13 kolektivů
1. KOMETA BRNO (HOKEJ)
2. MÍSTO V HOKEJOVÉ EXTRALIZE
210 bodů
Na hlasovacím lístku: 49x
1. místo: 29x
2. KOMETA BRNO (BROKOVÁ STŘELBA)
ŠPIČKOVÝ SVĚTOVÝ STŘELECKÝ KLUB
3. MÍSTO V DRUŽSTVU NA MS 2014 (LIPTÁK)
1. MÍSTO - MEJ 2014 DRUŽSTVO ČR TRAP (ŠTĚPÁN KOMETA BRNO )
2. MÍSTO – MEJ 2014 DRUŽSTVO ČR SKEET (CHOCHOLATÝ, ZÁMEČNÍK - KOMETA BRNO )
3. MÍSTO - MSJ 2014 DRUŽSTVO ČR TRAP (ŠTĚPÁN KOMETA BRNO)
111 bodů
Na hlasovacím lístku: 34x
1. místo: 7x
3. DRACI BRNO (BASEBAL)
- MISTŘI ČR 2014 V BASEBALLU, 19. TITUL MISTRA
101 bod
Na hlasovacím lístku: 34x
1. místo: 4x
4. EKOL TEAM (TRIATLON)
BEZKONKURENČNÍ ČESKÝ TÝM, ZÁKLAD ČESKÉ REPREZENTACE
ELITNÍ SVĚTOVÍ ZÁVODNÍCI A OLYMPIONICI - FRINTOVÁ, OSPALÝ, VODIČKOVÁ
100 bodů
Na hlasovacím lístku: 35x
1. místo: 3x
5. SPRINTEŘI DUKLY BRNO (CYKLISTIKA)
SPRINTEŘI DUKLY BRNO (TOMÁŠ BÁBEK, ADAM PTÁČNÍK, DAVID KELEMEN, ROBIN WAGNER, JIŘÍ JANOŠEK, DAVID SOJKA JAROSLAV SNÁŠEL, JIŘÍ FANTA - TRENÉR PETR KLIMEŠ). VE SPRINERSKÝCH DISCIPLINÁCH DUKLA STOPROCENTNĚ OVLÁDÁ VŠECHNY DOMÁCÍ SOUTĚŽE A V PRESTIŽNÍCH MEZINÁRODNÍCH STARTECH DOSÁHLI LETOS BRŇANÉ MNOHA PŘEDNÍCH UMÍSTĚNÍ.
93 bodů
Na hlasovacím lístku: 30x
1. místo: 8x
SPORTOVNÍ OBJEV ROKU
- NEJLEPŠÍ SPORTOVCI MĚSTA BRNA DO 20 LET
Hlasovalo celkem 58 členů Akademie
Bodovalo celkem 9 SPORTOVCŮ
1. JIŘÍ JANOŠEK (17 LET) - DUKLA BRNO
JUNIORSKÝ MISTR EVROPY A SVĚTA V ZÁVODĚ NA 1 KMS PEVNÝM STARTEM. NA MSJ V KOREJI DOSÁHL ELITNÍHO SVĚTOVÉHO ČASU 1:02,558, V KVALIFIKACI SPRINTU NA LETMÝCH 200M MU BYLO NAMĚŘENO 10,241 S. (70,3 KM/HOD.), ČÍMŽ ZLEPŠIL 11 LET STARÝ ČESKÝ SENIORSKÝ REKORD FILIPA DITZELA Z MOSKVY 10,398.
106 bodů
Na hlasovacím lístku: 44x
1. místo: 24x
2. MARTINA SATKOVÁ (16 LET) – KK SPOJ BRNO
1. MÍSTO - MISTROVSTVÍ EVROPY JUNIORŮ VE VODNÍM SLALOMU (MAKEDONIE) - KATEGORIE C1 ŽENY
2. MÍSTO - MISTROVSTVÍ SVĚTA JUNIORŮ VE VODNÍM SLALOMU (AUSTRÁLIE) – KATEGORIE C1
2. MÍSTO - SVĚTOVÁ OLYMPIÁDA MLÁDEŽE ( ČÍNA) – KATEGORIE C1 ŽENY
1. MÍSTO - MISTROVSTVÍ EVROPY JUNIORŮ (BOSNA) V DLOUHÉM SJEZDU KATEGORIE C1 ŽENY
1. MÍSTO - MISTROVSTVÍ EVROPY JUNIORŮ (BOSNA) VE SPRINTU KATEGORIE C1 ŽENY
2. MÍSTO - MISTROVSTVÍ EVROPY JUNIORŮ (BOSNA) V DLOUHÉM SJEZDU – KATEGORIE K1 ŽENY
85 bodů
Na hlasovacím lístku: 46x
1. místo: 11x
3. MICHAELA HRUBÁ (16 LET) - JAC BRNO
- PŘEKONALA DOROSTENECKÝ ČESKÝ REKORD VE SKOKU VYSOKÉM VÝKONEM 191CM
- VICEMISTRYNĚ SVĚTA NA JUNIORSKÉM MISTROVSTVÍ DO 19LET V EUGENE
- 3.MÍSTO NA SVĚTOVÉ OLYMPIÁDĚ MLÁDEŽE V ČÍNĚ
- PĚTINÁSOBNÉ MISTRYNĚ ČR A NAVÍC NEJMLADŠÍ MISTRYNĚ ČR ŽEN V HISTORII ATLETIKY, KDYŽ TITUL VYBOJOVALA V 15TI LETECH
- 2. MÍSTO VE SVĚTOVÝCH JUNIORSKÝCH TABULKÁCH
77 bodů
Na hlasovacím lístku: 42x
1. místo: 12x
NEJLEPŠÍ SPORTOVNÍ AKCE
Hlasovalo celkem 58 členů Akademie
Bodovalo celkem 13 SPORTONÍCH AKCÍ
1. MISTROVSTVÍ SVĚTA SILNIČNÍCH MOTOCYKLŮ GRAND PRIX ČESKÉ REPUBLIKY
96 bodů
Na hlasovacím lístku: 38x
1. místo: 23x
2. HOKEJOVÁ EXTRALIGA – VŠECHNY ZÁPASY KOMETY PŘED VYPRODANÝM HLEDIŠTĚM
63 bodů
Na hlasovacím lístku: 28x
1. místo: 12x
3. EUROPEAN KIDS ATHLETICS GAMES
9. ROČNÍK NEJVĚTŠÍHO EVROPSKÉHO ŽÁKOVSKÉHO
ZÁVODU ZA ÚČASTI REKORDNÍHO POČTU ÚČASTNÍKŮ 1120 Z DVANÁCTI STÁTŮ EVROPY
35 bodů
Na hlasovacím lístku: 18x
1. místo: 6x
4. VELKÁ CENA BRNA V PLAVÁNÍ – 46. ROČNÍK
TRADIČNÍ ŠPIČKOVÝ MEZINÁRODNÍ ZÁVOD A JEDEN Z NEJLEPŠÍCH PLAVECKÝCH ZÁVODŮ KONANÝCH V ČR
26 bodů
Na hlasovacím lístku: 15x
1. místo: 2x
5. VOKOLO PRIGLU 2014 - BĚH KOLEM BRNĚNSKÉ PŘEHRADY, NEJMASOVĚJŠÍ BĚŽECKÝ ZÁVOD NA JIŽNÍ MORAVĚ (PŘES 2000 STARTUJÍCÍCH)
25 bodů
Na hlasovacím lístku: 13x
1. místo: 2x
NEJLEPŠÍ VETERÁNŠTÍ SPORTOVCI MĚSTA BRNA NAD 50 LET
JAN ZIEGLER (89 LET) - PLAVECKÝ VETERÁNSKÝ KLUB BRNO
PĚTINÁSOBNÝ MISTR EVROPY V PLAVÁNÍ (EINDHOVEN) V KATEGORII 85-89 LET
CENA FAIR PLAY MĚSTA BRNA
VLASTIMIL BARTOŠ (90 LET)
BÝVALÝ CYKLISTA, POZDĚJI TRENÉR. STARTOVAL V PRVNÍM ROČNÍKU ZÁVODU MÍRU. 27. LISTOPADU OSLAVIL V PLNÉ FORMĚ 90 LET.
MIROSLAV ČERNOHLÁVEK (85 LET) - BÝVALÝ DLOUHOLETÝ A ÚSPĚŠNÝ TRENÉR MLÁDEŽE I DOSPĚLÝCH V TJ FAVORIT A V ČS. REPREZENTACI DRÁHAŘŮ VÝZNAMNĚ POMÁHÁ I V POKROČILKÉM SENIORSKÉM VĚKU HENDIKEPOVANÝM CYKLISTŮM.
NOVINÁŘSKÁ CENA LVA VAŠÍČKA
VLADIMÍR KŘÍŽ (74 LET)
NESKUTEČNÝ BOREC, 50 LET TRÉNUJE BRNĚNSKOU HOKEJOVOU MLÁDEŽ A DVAKRÁT BYL TAKÉ U ÁČKA KOMETY.
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÍ SPORTOVCI MĚSTA BRNA
VLADIMÍR KADLÍK, STOLNÍ TENIS (SK MORAVIA BRNO)
CELKOVĚ TŘETÍ V CELOROČNÍ SOUTĚŽI ČESKÝ POHÁR STOLNÍCH TENISTŮ VOZÍČKÁŘŮ.
- MÍSTO TURNAJ V SEMILECH
- MÍSTO TURNAJ V MOHELNICI
- MÍSTA NA TURNAJÍCH V CHEBU, PLZNI A BRNĚ.
NA MR ČR V OSTRAVĚ SKONČIL NA 2. MÍSTĚ V JEDNOTLIVCÍCH A V DRUŽSTVECH S KARLEM ZMRZLÝM NA 3. MÍSTĚ.
IVO KOBLASA, CYKLISTIKA (SK KOCIÁNKA BRNO)
· VICEMITR SVĚTA 2014, GREENVILLE SOUTH CAROLINA
· 1. MÍSTO EP TERHOVÁ 2014
· 2. MÍSTO V SILNIČNÍM ZÁVODĚ, WORLD CUP SEGOVIA 2014, ŠPANĚLSKO
· 3.MÍSTO V SILNIČNÍ ČASOVCE, WORLD CUP SEGOVIA 2014, ŠPANĚLSKO
· MISTR ČR V SILNIČNÍM ZÁVODĚ 2014
· 1.MÍSTO EP ELZACH 2014
· MISTR ČR V SILNIČNÍ ČASOVCE, LENEŠICE 2014
· 1.MÍSTO V SILNIČNÍM ZÁVODĚ, WORLD CUP TOSKÁNSKO 2014,ITÁLIE
· 8.MÍSTO V SILNIČNÍ ČASOVCE, TOSKÁNSKO WORLD CUP 2014, ITÁLIE
· 3.MÍSTO NA DRÁZE VE SPRINTU, MS MEXIKO 2014
DOMINIKA MÍČKOVÁ, PLAVÁNÍ (SK KONTAKT BRNO)
MEZINÁRODNÍ MISTROVSTVÍ NĚMECKA - 3. MÍSTO 100M PRSA, 2. MÍSTO 50M PRSA
IWAS GAMES STOKE IN MANDEVILLE - 1. MÍSTO 50M PRSA, 2. MÍSTO 100M PRSA, 2. MÍSTO 100M VOLNÝ ZPŮSOB
OTEVŘENÉ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY - 1. MÍSTO 50M PRSA, 1. MÍSTO 50M ZNAK