VÝSLEDKY 2022
SÍŇ SLÁVY MĚSTA BRNA
Bronislav Bechyňský, in memoriam – brokový střelec
Tomáš Rusek- ultra maratónec
Karel Skopal - hokejista
NEJLEPŠÍ SPORTOVEC MĚSTA BRNA
1. Jiří Lipták (Kometa Brno) – broková střelba - trap – 429 bodů
2. Adam Ondra (TESLA BRNO) – sportovní lezení - 403 body
3. Jakub Tomeček (Kometa Brno) – broková střelba - skeet – 291 bod
4. Jiří Procházka (Jetsaam Gym Brno) – MMA – 213 bodů
5. Lukáš Kočař (BRNO TRIATLON TEAM) - triatlon – 200 bodů
6. Alexander Choupenitch (TJ SOKOL BRNO I) – šerm – 179 bodů
7. Marie Němcová (Kanoe Klub Spoj Brno) – sjezd na divoké vodě - 173 bodů
8. Veronika Mišková (BUDO KAN, z.s.) – karate – 98 bodů
9. Petr Holík (Kometa Brno) – hokej – 83 body
10. Jakub Řezníček (Zbrojovka Brno) – fotbal – 81 bod
NEJLEPŠÍ SPORTOVNÍ KOLEKTIV MĚSTA BRNA
1. Kometa Brno (broková střelba) – 164 body
3. SK Draci Brno (baseball) – 89 bodů
3. BRNO TRIATLON TEAM (triatlon) – 80 bodů
4. SPRINTEŘI DUKLY BRNO (dráhová cyklistika) – 73 body
5. BASKET BRNO (basketbal) – 67 bodů
NEJLEPŠÍ SPORTOVNÍ KOLEKTIV – MLÁDEŽ MĚSTA BRNA
1. DUKLA BRNO, dráhová cyklistika – 18 bodů
2. KOMETA BRNO – broková střelba trap, juniorky – 9 bodů
3. AK OLYMP BRNO, družstvo juniorek atletika – 8 bodů
NEJLEPŠÍ SPORTOVCI MĚSTA BRNA DO 20 LET
- Eduard Šalé – Kometa Brno – hokej – 60 bodů
- Matěj Hytych – Dukla Brno – dráhová cyklistika – 57 bodů
- Jakub Spinzl – VK LS Brno – veslování – 30 bodů
- Anna Jaborníková – Dukla Brno – dráhová cyklistika – 26 bodů
- Richard Bálint – Basket Brno – basketbal – 19 bodů
NEJLEPŠÍ SPORTOVNÍ AKCE MĚSTA BRNA 2022
- EXTRALIGOVÁ UTKÁNÍ hokejové Komety – 29 bodů
- European Kids Athletics Games – 28 bodů
- VOKOLO PRÍGLU – 27 bodů
- Intertech Triatlon Superprestige– 26 bodů
- GRAND PRIX BRNO v dráhové cyklistice – 23 body
FAIR PLAY MĚSTA BRNA
PaedDr. Miroslav Čada, volejbalista a trenér
Novinářská cena Lva Vašíčka
Petr Kment, sportovní novinář
Nejlepší veteránští sportovci města Brna – sportovci nad 50 let
František Pokorný, plavec veterán
Nejlepší handicapovaní sportovci města Brna
Ivo Koblasa, cyklistika (TJ Favorit Brno)
Dominika Míčková, plavání (SK KONTAKT BRNO)
Boris Trávníček, stolní tenis (SK Moravia Brno)